Estes son os finalistas dos Oscar 2021

Mank‘, o filme de David Fincher sobre a creación de ‘Cidadán Kane’, parte como favorita para a gala dos Oscar deste ano optando facerse con ata 10 estatuíñas, séguena a gran trinfadora nos Globos de Ouro ‘Nomadland’ xunto con ‘O pai’, ‘Judah and the black Messiah’, ‘Sound of metal’ e ‘Minari’, todas elas conseguiron seis candidaturas.

MELLOR PELÍCULA

  • O pai
  • Judas and the black Messiah
  • Mank
  • Minari
  • Nomadland
  • Promising Young Woman
  • Sound of metal
  • O xuízo dos 7 de Chicago

MELLOR DIRECCIÓN

  • Thomas Vintenberg (Outra ronda)
  • Cholé Zhao (Nomadland)
  • David Fincher (Mank)
  • Lee Isaac Chung (Minari)
  • Emerald Fennel (Promising Young Woman)

MELLOR ACTOR PROGRAGONISTA

  • Riz Ahmed (Sound of Metal)
  • Chadwick Boseman (Ma Rainey’s Black Bottom)
  • Anthony Hopkins (O pai)
  • Gary Oldman (Mank)
  • Steven Youn (Minari)

MELLOR ACTRIZ PROTAGONISTA

  • Viola Davis (A nai do Soul)
  • Andra Day (EE.UU Vs Billie Holiday)
  • Vanessa Kirby (Fragmentos dunha muller)
  • Frances McDormand (Nomadland)
  • Carey Mulligan (Promising Young Woman)

MELLOR ACTOR DE REPARTO

  • Sacha Baron Cohen (O xuízo dos 7 de Chicago)
  • Daniel Kaluuya (Judas and the Black Messiah)
  • Leslie Odom Jr. (Unha noite en Miami)
  • Paul Raci (Sound of Metal)
  • Lakeith Stanfield (Judas and the Black Messiah)

MELLOR ACTRIZ DE REPARTO

  • Maria Bakalova (Borat 2)
  • Glenn Close (Hillbilly elegy)
  • Olivia Colman (O pai)
  • Amanda Seyfried (Mank)
  • Yuj Jung Youn (Minari)

MELLOR GUIÓN ORIXINAL

  • Judas and the black messiah
  • Minari
  • Sound of Metal
  • Promising Young Woman
  • O xuízo dos 7 de Chicago

MELLOR GUIÓN ADAPTADO

  • Borat 2
  • O pai
  • One Night in Miami
  • Nomadland
  • The White Tiger

MELLOR FOTOGRAFÍA

  • Judas and the black messiah
  • Mank
  • Noticias do gran mundo
  • Nomadland
  • O xuízo dos 7 de Chicago

MELLOR BANDA SONORA

  • Da 5 Bloods (Terence Blanchard)
  • Mank (Trent Reznor & Atticus Ross)
  • Minari (Emile Mosseri)
  • News of the world (James Newton Howard)
  • Soul (Trent Reznor, Atticus Ross, Jonathan Batiste)

MELLOR DESEÑO DE VESTIARIO

  • Emma
  • Ma Raine’s Black Bottom
  • Mank
  • Mulan
  • Pinocchio

MELLOR CURTAMETRAXE

  • Felling Through
  • The Letter Room
  • The Present
  • Two Distant Strangers
  • White Eye

MELLOR SON

  • Greyhound: Inimigos baixo o mar
  • Mank
  • Novas do gran mundo
  • Soul
  • Sound of Metal

MELLOR PELICULA DE ANIMACIÓN

  • Onward
  • Máis aló da lúa
  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon
  • Soul
  • Wolfwalkers

MELLOR DOCUMENTAL

  • Collective Crp Camp
  • O axente toupo
  • My octopus teacher
  • Time

MELLOR MONTAXE

  • O pai
  • Nomadland
  • Promising Young Woman
  • Sound of metal
  • O xuízo dos 7 de Chicago

MELLOR PELÍCULA INTERNACIONAL

  • Outra ronda
  • Better Days
  • Collective
  • The Man Who Sold His Skin
  • Quo Vadis, Aida

MAQUILLAXE E PERRUQUERÍA

  • Emma
  • Hillbilly Elegy
  • Ma Raine’s Black Bottom
  • Mank
  • Pinnochio

MELLOR DESEÑO DE PRODUCIÓN

  • O pai
  • A nai do soul
  • Mank
  • Novas do gran mundo
  • Tenet

MELLORES EFECTOS ESPECIAIS

  • Mulán
  • Tenet
  • The one and only Ivan
  • Ceo a medianoite
  • Love and Monsters

MELLOR CANCIÓN ORIXINAL

  • Fight for you (Judas and the Black Messiah)
  • Hear My Voice (O xuízo dos 7 de Chicago)
  • Husavik (Eurovision Song Contest_ The Story of Fire Saga)
  • Io sí (A vida por diante)
  • Speack Now (Unha noite en Miami)

Déixanos contarcho!
Mantente ao día das nosas novidades uníndote agora á nosa lista de suscriptores.